Máte volných 22 hodin? Zkoukněte Double Fine PsychOdyssey, dokument o herním vývoji

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Produkci studia 2 Player Productions už jsme mohli ochutnat před lety, kdy byl zdokumentován crowdfunding a vývoj adventury Broken Age od studia Double Fine. Nevím jak vás, ale zatímco mě osobně hra samotná příliš neoslovila, dokument Double Fine Adventure! jsem zhltnul s chutí. Šlo o fascinující vhled do pozadí herního vývoje, který natvrdo ukázal, že tvořit hry není zdaleka taková řachanda, jak si řada z nás představuje ;)

Novinka Double Fine PsychOdyssey se nese v podobném duchu, s tím rozdílem, že hlavní hrou v hledáčku je druhý díl legendární 3D plošinovky Psychonauts. Trochu delší je i stopáž, zatímco první dokument vám spolkl 12 hodin času, novinka je bezmála na dvojnásobku, tzn. cca 22 hodinách. Včera před spaním jsem zhltnul první díl a doufám, že dneska dcerky brzo usnou, abych do té klidné chvilky, než odpadnu i já, nacpal díly aspoň tři :)

Všech 34 epizod dokumentu Double Fine PsychOdyssey, které byly natočeny během sedmi let vývoje Psychonauts 2, je dostupných zcela zdarma na YouTube. A nebojte se, i když to bezpochyby bude místy ohromné drama, něco mi říká, že to nakonec Tim Schafer ukormidloval a dobře to dopadlo ;)

Btw. je to takové zvláštní, jak jsem tehdy vývoj Broken Age s napětím sledoval, tak mám při sledování nového dokumentu skoro pocit, jako bych se znovu osobně setkával se starými známými :) Velká radost!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 2mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle