Mohlo by se líbit: indie dungeony Legends of Amberland

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Notoričtí lovci kostlivců a nadšení ohmatávači kamených bloků vlhkých sklepení by mohli najít zalíbení v dungeonech Legends of Amberland.

Mohlo by se líbit: indie dungeony Legends of Amberland

První díl, Legends of Amberland: The Forgotten Crown, vyšel roku 2019 (viz Steam a GOG), a nabídl klasickou kobkařinu inspirovanou klasikami žánru, jako jsou Dungeon Master, Eye of The Beholder 2, Might & Magic 3-5, Crystals of Arborea, série GoldBox apod.

Pohyb po čtvercích, otáčení o 90°, boj na kola, parta dobrodruhů, fantasy, pohádky, však to znáte. Ze hry se sice nestal masový hit, ale hodnocení jsou velmi dobrá, tzn. fandům žánru zjevně má co nabídnout. Autor uvádí, že i když se vše odehrává na tahy, je hra záměrně svižná a akční, prostá chvil všeobjímající nudy :)

Mohlo by se líbit: indie dungeony Legends of Amberland

Připravovaná novinka Legends of Amberland II: The Song of Trees, jejíž demo si můžete zahrát právě teď, se má k jedničce podobně, jako Eye of the Beholder k Eye of the Beholder II. Jinými slovy jde v podstatě o to samé, jen s kosmetickými změnami. A vlastně proč ne, fungovalo-li to jednou, bude to fungovat i podruhé, a v záplavě dungeonů se rozhodně netopíme, tzn. pokračování tohoto typu není proč kritizovat. A jelikož je demo zdarma, můžete si hru před nákupem pořádně vyzkoušet.

Mohlo by se líbit: indie dungeony Legends of Amberland

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle