Mohlo by se líbit: It Returned To The Desert

Pamětníci si možná vzpomenou na akční adventuru It Came from the Desert (1989, Amiga, DOS). Ta nepojednává o střevních potížích vzniklých následkem požití zkaženého karamelového větrníku, ale vypráví o útoku zmutovaných mravenců, kteří se objevili na odlehlém místě v kalifornské poušti, kde byl hlášen dopad meteoritu. Hra čerpá inspiraci z báječných béčkových bijáků z padesátých let, za všechny jmenujme sci-fi horory Them! a It Came from Outer Space.

Novinka It Returned To The Desert skládá poctu právě klasice It Came from the Desert. Nejde o pokračování či remake, ale premisa je podobná - v mixu taktické akce a adventury budete bránit městečko Glint Rock před nájezdem obřích radioaktivních mravenců.

Kampaň je nelineární, což by mělo zajistit slušnou znovuhratelnost, spolu s velkým množstvím postav a drobných tajemství rozesetých napříč hrou. Audiovizuální zpracování záměrně evokuje tituly z devadesátých let, nicméně hratelnost je veskrze moderní, bez mrtvých konců a přehnané obtížnosti.

It Returned To The Desert je k mání na Steamu za rozumnou cenu 9 eur.

Mohlo by se líbit: It Returned To The Desert

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 486DX2Retro podložka pod myš 486DX2 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle