Dnes je smutný den!
Vytáhl jsem na světlo Asus EEE 701, abych vyzkoušel, zda DOSová utilitka na vynucení poměru 4:3, kterou mi napsala AI, funguje (dle očekávání nefunguje), a koukám, že došlo k tragédii.
Nevím, jak se to stalo, naposledy jsem netbook vystavoval v březnu na Maker Faire, kde byl displej v naprostém pořádku, ale teď se v levém horním rohu skví tahle černá housenka a já propadl splínu.
Tohle totiž není nějaký úlovek z bazoše, to je kus, který jsem si koupil v roce 2007, v podstatě v okamžiku uvedení na trh. Dokonce jsem nečekal na českou lokalizaci - pracoval jsem tehdy v IT maloobchodě a jak jsem uzřel, že jeden z dodavatelů zařadil do nabídky US verzi s příznakem "na objednávku", neváhal jsem, vysolil 11 tisíc v českých a šel ke dveřím čekat.
A ač netbooky postupem času nabraly pověst téměř nepoužitelných zařízení, tenhle konkrétní kus odvedl mraky práce, jak v roli psacího stroje, tak v roli herní mašiny. A odváděl ji stále, nedávno bylo skromné EEE 701 díky SBEMU povýšeno na superstroj pro DOS, v kteréžto roli podávalo lepší výsledky než nástupnický model 900HA.
Logika velí zamáčknout slzu, zformátovat disk (celé 4 GB) a pohodit to u červeného kontejneru. Ale kdepak, přátelé, tohle do recyklace nepůjde. Nastavím si na všech těch Aukrech sledování na výraz "EEE 701" a jednoho krásného dne toho mrňouse opravím :)



Ha, stejnej masochista. Začátkem roku jsem založil Aukro účet a začal posílat do světa hromady starého hw co už mi začaly přerůstat přes hlavu. Podařilo se mi udat pár kousků, no když jsem o tom mluvil se známými, tak mi začali nosit jejich šrot. Teď v pondělí jsem dostal IBM R60,sakra sotva jsem se zbavil pár starých věcí, tak mi zase sbírka roste. Už mám nachystané XPsp3 a v pondělí to tam nacpu. Má to 2gb ram, ATI x1400 a bohužel jen iCD T2400, místo abych to poslal do elektroodpadu, tak už sháním iC2D T7200 aby to byla ultimátní retro mašinka se kterou strávím pár týdnů ladění a pak zas půjde na dno skříně :/
já takové speciality sháním v asii
https://www.aliexpress.com/item/1005007455895886.html
Od 1.7. si ke každé objednávce z Číny připlatíme 3 €, je to tak? Vím, že se to netýká tématu, ale něco takového jsem zachytil. Protože sám z Asie objednávám maličkosti jako šroubky, apod.
Já jsem zvědav, jestli se to skutečně na cenách těch věcí projeví, nebo už to má Číňan nějak vošéfovaný. Dneska když objednám od Číňana nějakou číčovinu, tak to dojde z Holandska nebo podobné tramtárie v rámci EU a nikdo žádný zásadní příplatek nechtěl.
Uvidíme. Řekl bych že se to moc neprojeví, když si to pošéfují jak píšeš. Ale nedávno jsem objednal něco z Allegra, měl jsem za to, že by to mělo přijít z Polska nebo EU, a šlo to přímo z Číny.
Nějak nechápu smysl článku o tom že se někomu posral notebook který se v březnu prodal na aukru za míň jak 500 korun…
Než vkročím do vozovky, měl bych se rozhlédnout ;)
Já to taky nechápu, a pak si takovej člověk založí web, aby o tom mohl na tom webu brečet, a pak si k sobě najde další lidi který to zajímá aby to četli..
To je skoro jako kdyby si někdo vymyslel nereálnýho týpka co je synem ještě nereálnějšího supertýpka co dokáže všechno a donutil všechny lidi okolo sebe tomu veřit, a ještě aby se každý týden, dejme tomu v něděli, scházeli, a povídali si o tom jak ti nereáln vymyšlení týpci jsou skvělý…