Rozšířený remake legendární Mafie je na cestě!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dost bylo spekulací, je to oficiální - rozšířená předělávka legendární akce Mafia: The City of Lost Heaven již brzy na vašich obrazovkách.

Uplynulý týden byl bohatý na rozličné "leaky" (na které už dávno nevěřím), ale nyní se konečně na stránce projektu objevily oficiální informace, a to dokonce v češtině. Nechme stranou Mafii dvojku a trojku, ty nás nezajímají. Podstatné je, že 28. srpna se dočkáme předělané, vylepšené a dokonce i rozšířené verze Mafie jedničky.

Mafia: Definitive Edition, jak se kompletní remake do nového enginu jmenuje, přichází se 4K / HDR grafikou a aktualizovanou hratelností. Toho druhého se dost bojím, znamená to totiž jediné - obtížnost klesne o několik řádů. Naopak vítaným vylepšením je přidání motorek mezi dopravní prostředky, stejně jako zvětšení celého města Lost Heaven. Někoho možná potěší i sběratelské předměty. Rozšíření se trochu nečekaně dočká i příběh samotný, vývojáři slibují větší prokreslení postav, které byly v původní hře jen naťuknuty.

Čeští hráči nebudou ochuzeni ani o českou verzi, a to včetně českého dabingu. Otázka je, v jaké podobě bude namluvení zhotoveno - půjde o remaster původních nahrávek? Nebo o dabing úplně nový? Nebo dabing původní a doplnění o nové nahrávky tam, kde to rozšíření příběhu bude vyžadovat? Kdo ví...

Mafia: Definitive Edition vyjde na PC (Steam a Epic), PlayStation 4 a Xbox One. K zakoupení bude buď samostatně, nebo jako součást balíčku Mafia: Trilogy, který si můžete zakoupit už teď - Mafii jedničku pak obdržíte automaticky v den jejího vydání.

No a komu jsou nějaké remaky u zadele, může si hned teď koupit původní a stále znamenitou Mafii (2002) na GOG. A pokud tak učiníte, nezapomeňte tuto verzi doplnit o původní hudbu, která byla kvůli propadlým licencím z elektronické verze bohužel odstraněna.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle