Smažení řízků za tónů XCOMu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zmínila se žena, že by nebylo od věci umístit kamsi do centrální části bytu, s přihlédnutím ke kuchyni, to asi aby jí bylo veseleji při tom nekonečném klepání řízků a smažení steaků, zvukové vyluzovadlo vhodné hlasitosti. "Hold my beer!" prohlásil jsem, a okamžitě se vrhnul... k lednici pro další plechovku. Nicméně netrvalo to ani dva roky, a nastala ideální konstelace, kdy se v zástupu elektrošrotu sešel prastarý tablet na straně jedné a nikoli nezajímavá reprosoustava na straně druhé.

Smažení řízků za tónů XCOMu

"loud music playing, meat frying in kitchen" podle AI ;)

Tabletem jest Asus ZenPad 8 Z380C, který jste si mohli v obchodech zakoupit v dávném roce 2016, tedy pokud vám tou dobou už dávno nedošlo, že tablety jsou naprostá blbost. Konfigurace čtyřjádrový Intel Atom x3-C3200 1.1GHz, 2GB RAM a Android 5 Lollipop i po těch letech jakžtakž stačí ke spuštění YouTube, a i když se mi zatím nepodařilo nainstalovat VLC, tak výchozí aplikace s tajemným názvem "Hudba" svou práci naštěstí odvádí. Při prvním poslechu mě překvapil ostře přebasovaný výstup, ale to jen Asus vybavil tablet svým hypercool ekvalizérem s funkcí "zvýraznění bas" ve výchozím stavu zapnutou.

Reprosoustavou budiž Logitech X-230. Úplně původně jsem plánoval zakoupit reproduktory nové, v ceně někde kolem tisícovky, ale poté, co jsem se seznámil s aktuální nabídkou, došel jsem k tomu, že bych si do uší radši vrazil šroubováky a následné krvácení zastavil zaječími bobky, než se trápit poslechem něčeho takového. Takže jsem zabrousil na Aukro a po chvilce výběru našel tyhle prastaré 2.1 Logitechy (cca 2011) za příjemných sedm stováků. A tedy musím říct, že z pohledu laika hrají famózně! Rozhodně na nich slyším to, co na svých Creative Inspire P380 2.1 ze stejného období ne. Podařený nákup, absolutní spokojenost!

A už to duní, bytem rozléhá se soundtrack z World of Warcraft, děti nadšeně trsají na album Taverns of Azeroth, a ve frontě je soundtrack z XCOMu 2 :) Takže až zase permanentně ožralý bulhar bydlící o patro výš rozjede své uřvané delirické monology, aspoň budu mít čím to částečně přehlušit :/

A to bylo furt "kup nějakou věž, co umí MP3". Nic takovýho! Dokud to nepřipluje jako šrot z druhé ruky, nic nebude! :) A navíc se v tomhle případě blýsknu 3D tiskem, bude to chtít stojánek na tablet.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Smažení řízků za tónů XCOMu"

  • Falcon napsal:

    Pro bastlířskou instalaci ambience ozvučení můžu doporučit nějaké olítané „stavební“ rádio, např. Bosch GML SoundBoxx, případně něco podobného.
    Kolega z něj vykuchal reproduktory a na delších kabelech umístil do podhledu kanceláře. Má nativně BT a hraje super – jako outdoor vybavení je stavěné na vyšší hlasitost.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle