The Inquisitor – krásně špinavý mix Zaklínače, Gothicu, A Plague Tale a dalších

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Není pochyb o tom, že polský herní průmysl vydává poslední dobou jednu zajímavou hru za druhou. Jednak je zde podpora vlády, talentovaní programátoři, a také zkušenosti, které kluci a holky s orlicí ve znaku nasbírali na Zaklínači, Cyberpunku, Dead Island, Gorky 17…

Zaklínač rezonuje v herním průmyslu jako radioaktivní atomy. Není proto divu, že zde máme další pokus o temný středověk. The Inqusitor si bere to nejlepší z mnoha značek. A proč taky ne? Když to funguje, není třeba vymýšlet novinky za každou cenu. Co je ale odlišné na první pohled je atmosféra. I když začínáte ve slunečném dnu, kdy na náměstí (polsky rynek) se to hemží trhovci, duchovními, měšťany, chudinou, horizontálními pracovnicemi, stejně brzy zjistíte, že tohle není pohádka pro děti.

The Inquisitor – krásně špinavý mix Zaklínače, Gothicu, A Plague Tale a dalších

Hra se s tím vážně nemaže. Hlavní postava je vyslána do fiktivního městečka, aby přišla na kloub všem nepravostem světského i božského úmyslu. Ačkoliv je Polsko baštou katolické církve, je fajn vidět, že se mladá generace nedrží ortodoxních pravidel a pokládá otázky, které mohou být v lecčem provokativní. Na druhou stranu znám mnohem kontroverznější hry. Grafika připomíná Gothic, Pathologic nebo Call of Cthulhu. Což ale umocňuje herní zážitek. Hudba se mi také líbí. Výbornou práci odvedli opět polští dabéři.

Co se týče hratelnosti, ta je trochu neohrabaná, ale jak říkám, je to stále jen demoverze. Sem tam použijete rychlý QTE po stisknutí tlačítka, vyslechnete si z lavičky rozhovory (tohle byla moje oblíbená činnost v původních AC), jindy se vám zvýrazní body k hledání jako v sérii Batman. K tomu si přičtěte košaté texty nejen u postav, ale i ve vlastním deníku, který je zpracován velmi pěkně. Po mystickém Vampyr se zde rýsuje další kandidát na překvapení.

The Inquisitor – krásně špinavý mix Zaklínače, Gothicu, A Plague Tale a dalších

Je logické, že u takové hry budete častěji používat mozek než meč. Pokud máte nahrané desítky hodin ve Falloutech, Vampire Masquade nebo třeba v aktuálním Sherlockovi, budete se tetelit blahem. O tom, jaký bude mít vliv magie (bílá to jistě nebude), o tom zatím můžeme spekulovat.

Ještě bych vypíchl hezké animace ve filmečcích, které opět připomínají komiksového Geralta. Hru hraji na nejlepší detaily a vše funguje, jak má. Už jsem viděl horší technický stav. Jasně, nějaké zaseknutí nebo doskakování textur tu je, ale stejně jsem si toho nevšímal. Raději jsem po očku sledoval všeobecný šum tmavých zákoutí. Jelikož jsem byl nedávno v Krakowě, načasování snad nemohlo být lepší. Atmosféra hraje první housle, které neskřípou.

The Inquisitor – krásně špinavý mix Zaklínače, Gothicu, A Plague Tale a dalších

Úplně nejlepší bude, když si demo vyzkoušíte na vlastní krucifix sami. Stejně jako mnoho jiných her v rámci akce Steam Next. O dalších zajímavých hříčkách se rozepíšu o pár dní později. Pokud se vám zamlouval některý z předchozích titulů, nebo hledáte něco podobného a jiného jako jsou české počiny Kingdom Come: Deliverance, 1428 Shadows over Silesia nebo… jak se to jmenovalo? Aha už vím! Inqusitor od Cinemaxu, nenechte Mortimera a jeho černý outfit ve štychu. On je sympaťák, ale rozhodně to není rytíř na bělavém oři. A krom toho, já osobně miluji Jméno růže či nedávný skvost mistra Joshe Sawyera Pentiment. A na ten vzpomínám dodnes! Datum vydání je zatím stanoveno na únor léta Páně 2024.

Zde najdete demo ke stažení.

Zdroj obrázků: Steam

Autor: Stephano

Hráč, milovník zvířat, hudby, psaní čtení, jazyků, černého humoru, sladkostí, vědy, deskovek, hry na kytaru, fílmů, seriálu, umění, historie, jídla, sportů... Empatický a cynicky perfekcionista s absolutním sluchem a velmi dobrou pamětí. Mezi mé nedostatky patří někdy velká přecitlivělost a roztržitost. :) O hrách píšu od roku 2006. Hraji vše, až na horory. Mezí mé nejoblíbenější hry patří MAFIA, Vietcong, Borderlands, Diablo, Total War, Zaklínač, Cyberpunk 2077, Fallout 2, Star Wars KOTOR, TES, NFS, Hitman, Crusader Kings III, Football Manager a spousta dalších. Jako fyzicky handicapovaný hráč se zajímám o technologie pro lidi s vadami. Zaměřuji se také na hráče s psychickými nemocemi, protože sám mám kvůli poškození mozku od narození panickou poruchu. Celoživotní PCčkář (od šesti let), který si po třicítce pořídil Switch Oled. Občas podpořím (nejen) herní projekty .

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle