Turbo Overkill, “boomer shooter” od Apogee na obzoru

S retro "jako devadesátkovými" střílečkami, pro které se vžilo označení boomer shooter, se roztrhl pytel. A není to pytel na brambory, je to takový ten bezedný mimoprostorový pytel, co v něm mariňák z Dooma tahá kompletní arzenál včetně nábojů a motorové pily.

Říkal tu někdo "motorová pila"? To je dobře, protože na tu dojde i v novince Turbo Overkill. Její použití je poněkud netradiční, pilu nebudete ani držet v ruce, ani na pahýlu ruky jako Ash "Groovy" Williams, alébrž na pahýlu nohy! Ano, v Turbo Overkill hrajete vlastně za invalidu, který svůj handicap proměnil v nekompromisní výhodu.

A že tu výhodu bude potřebovat, jelikož v ultra-násilném kyberpunkovém světě budoucnosti se Johnny Turbo, jak se hlavní hrdina jmenuje, musí zbraněmi sakra ohánět. Kriminalitou a chaosem zmítané město Paradise potřebuje dokonalou očistu, a oním pomyslným Mr. Properem jste pochopitelně vy. Vizuál je jasně inspirovaný Blade Runnerem a v současnosti populární retrowave / synthwave vlnou, herní tempo je mixem nového Dooma, starých pořádků, samozřejmě patřičně over-the-top a s hlasitostí osolenou doprava a na 11.

No a kdo za tím stojí? Hru vyvíjí studio Trigger Happy Interactive, které založil Sam Prebble, jenž má na triku totální konverzi Dooma 2 - Total Chaos. Ovšem pro studio jako takové bude Turbo Overkill prvotinou, hra vyjde pod hlavičkou Apogee Entertainment.

Datum vydání je stanoveno na "někdy brzy" v roce 2022, hru si zatím můžete na Steamu přidat do wishlistu. Kromě PC (Steam, GOG a Epic) vyjde Turbo Overkill (hergot, to je název!) i pro Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One.

Za sebe musím říct, že ten trailer ke mně vyloženě hovoří :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Turbo Overkill, “boomer shooter” od Apogee na obzoru"

 • Xspy napsal:

  Hele střílečka ….a má vznášedla narozdíl od Cyberpunku 20777
  PS : Všímáte si jak se u RETRA pomalu pixely zase zmenšují ? ;) Bylo na čase …

 • ehee napsal:

  Motorovka misto nohy? Dobre, nebyla to motorovka, ale trochu mi to pripomelo film Planet Terror (klasicka becko az ceckovina, ale pobavilo me to).

  • Sledge napsal:

   No jistě, Grindhouse, Tarantinovu půlku (Death Proof) jsem dokonce viděl v kině v rámci KVIFF. Nuda v první půlce byla mučivá, ale kvůli finiši se to vyplatilo :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1 202 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 2PANELRetro podložka pod myš 2PANEL 233 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle