Zkuste Space Wreck, Falloutem inspirované postapo RPG ve vesmíru

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ano, čtete správně, v připravovaném a Falloutem inspirovaném sci-fi RPG Space Wreck zavítáme do postapokalyptického vesmíru!

Jak se to přihodilo? Jednoduše. V hlubokém vesmíru došlo ke vzpouře horníků těžících vzácné materiály z asteroidu. Rebelové uspěli, ale odříznuti od Země, stali se vězni rozpadajícího se těžebního průmyslového komplexu. A nyní, po dvaceti letech, jste zde uvízli i vy, novopečený kapitán poškozené vesmírné lodi. Chcete-li se vrátit na Zemi, nezbývá než ponořit se do zrezlého světa plného svérázných komunit, a pokusit se sehnat palivo a náhradní díly k opravě lodi.

Space Wreck čerpá inspiraci z klasických izometrických Falloutů, a přidává vlastní jedinečný grafický styl. Hra klade důraz na hardcore role-playing, hrát můžete jakýmkoli způsobem, za jakoukoli postavu, a vaše volby ovlivňují směr, kterým se váš příběh bude ubírat.

Každý z questů má obvykle tři až osm možných řešení, takže i se skilly nevhodnými pro danou situaci, popř. přes nějaká nejapná přecházející rozhodnutí, máte šanci úkol dokončit. Hra je dokonale nelineární, máte jen jeden hlavní úkol, a jak jej splníte, to už je na vás.

Boj je naprosto dobrovolný, Space Wreck se dá dohrát bez prolití jediné kapky virtuální krve, ale na druhou stranu - extrémnímu násilí se meze nekladou. Jaké si to uděláte, takové to budete mít :) Ve hře dokonce neexistují příběhově zásadní a tudíž nezranitelné NPC postavy, odbouchnout můžete skutečně každého. Bojový systém je tahový, s pohybem po čtvercích a s akčními body.

Všechna tahle volnost vyloženě svádí k opakovanému hraní, čemuž konvenuje i fakt, že by hra měla být záměrně relativně krátká. To aby hráč mohl opakovanými pokusy o dohrání objevovat její hloubku.

Space Wreck je tuto chvíli v režimu raného přístupu, měl by vyjít až 10. října, nicméně dle autorů je hra v zásadě hotová, loví se především bugy, případně řeší balanc. A co je nejlepší, k dispozici je hratelné demo. A zábavný fakt na konec - hru vyvíjí dvoučlenné studio z Litvy.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle