Zpráva o stavu maloobchodním XI

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dlouho předlouho jsem dumal nad podložkou s tematikou 3Dfx, potažmo rané 3D akcelerace obecně. Jen tak fláknout 3Dfx logo na černou podložku se mi nechtělo, navíc logo původní, to ostnaté, neexistuje v rozumné kvalitě, a už vůbec ne ve vektorech, a pokusy o AI upscale, popř. o render ve vyšším rozlišení přes DosBox, dopadly zle.

Ale jak jsem v tom tak ležel, pročítal staré tiskoviny a googlil zapomenuté materiály, vyběhla na mě perfektní ohavnost v podobě dobové reklamy na Creative 3D Blaster Voodoo 2. To je přesně ten nevkusný, přeplácaný, efekty přetékající, pozdně devadesátkový 3D render, po kterém jsem šel.

Opět byl problém s kvalitou, scan ve vysokém rozlišení k dohledání není, a v žádném z papíráků, co mám ve sbírce, jsem ten motiv také nenašel. Takže nastoupila ruční retuš, na ní navázaný "AI upscale", a doplnění nějakých dodatečných světelných efektů pro vyplnění hluchých míst. Výsledek kvalitou stále neoslnil, na plakát bych motiv dát nemohl, ale na textilní podložku s poměrně hrubým povrchem by to stačit mohlo, řekl jsem si a zariskoval. A výsledek je vynikající, má to přesně ten feel a vibe, který jsem hledal :) Takže prosím, 3DBLAST v pěti kusech skladem.

Btw. zkoušel jsem i dnes tolik populární generování přes Midjourney, ale neuronka má trochu problém s uchopením tématu, obrázky generuje hezké, ale ten dobové kouzlo tam prostě není.

Zpráva o stavu maloobchodním XI

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zpráva o stavu maloobchodním XI"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Krytka pro Game Boy SP (3D tisk)Krytka pro Game Boy SP (3D tisk) 32 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle