7. nejhorší hra všech dob nově na GOG

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

No dobře, tak žhavé to není, ono "všech dob" z nadpisu platí, počítáme-li ony doby jen do roku 1996, kdy magazín Computer Gaming World toto nelichotivé ocenění hře Star Fleet II: Krellan Commander udělil. Hra si ho navíc zaslouží jen částečně. Její první verze vyšla roku 1989, vývoj byl ovšem uspěchán s cílem stihnou vánoční sezónu, a výsledek byl zabugovaný a pravděpodobně do značné míry nehratelný.

7. nejhorší hra všech dob nově na GOG

Autor, Trevor Sorensen, na hře ovšem pracoval dále, a o dva roky později vydal opravenou verzi 1.5B. Ta je k dispozici coby freeware. Roku 2020 začal autor na hře pracovat znovu, a postupně vydal vylepšené verze 1.5C, 1.5D a 1.6. Stávající verzí je pak v2.0, která byla opět vydána komerčně a naleznete jí v nabídce GOG i Steamu.

7. nejhorší hra všech dob nově na GOG

Star Fleet II: Krellan Commander je nevídaně komplexní 2D simulace vesmírné lodě kombinovaná se strategií. Zahrnuje intergalaktický průzkum, vesmírné bitvy, diplomacii, planetární invaze, úkoly, mise a mnoho dalšího, to vše z velké části v báječné ASCII grafice. Za zmínku stojí, že vesmír "žije" i bez vašeho přičinění, tzn. vše probíhá na pozadí real-time, což má za následek vysokou výpočetní náročnost hry a příležitostně i méně responzivní ovládání. Jelikož je hra komplikovaná, je pro nově hráče připraveno osmero tutoriálů.

7. nejhorší hra všech dob nově na GOG

Celkem je ve hře přes 35 galaktických oblastí, přes 1700 hvězdných systémů, 1000 unikátní planet k průzkumu či dobytí. To je pořádná porce vesmíru, umí tohle váš Starfield? Hvězdných korábů je cca 10, podrobně simulovány jsou i kritické lodní systémy, těch je celkem 12.

Tedy vzhůru, chopte se velení hypermoderního krellanského battlecruiseru a jeho čtyř smrtících eskort a vydejte se dobýt a dobít zpupnou galaxii! Vyšlete svá mocná vojska na povrchy planet a do niter nepřátelských lodí, a válešně běsněte ve jménu pokroku / demokracie / totality / jediného správného náboženství / vědy / ponožek v sandálech a zlatých řetežů kolem krku (nehodící se škrtněte).

7. nejhorší hra všech dob nově na GOG

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"7. nejhorší hra všech dob nově na GOG"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle