Star Trek: Armada nově v nabídce GOG

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Co již bylo avizováno stalo se skutečností. Do chvályhodně se rozšiřující nabídky Star Trekových her zařazených do katalogu GOG nově přibyly i oba díly strategické série Star Trek: Armada.

Star Trek: Armada nově v nabídce GOG

Star Trek: Armada a Star Trek: Armada II jsou v zásadě klasické RTS s obvyklými mechanikami, s jedním či dvěma fóry navíc (transfer posádek), ovšem zasazené do báječného universa, a navíc do té správné časové linie. Hry vyšly v letech 2000 a 2001, do rebootu tehdy bylo ještě daleko, v kinech dokonce ještě nebyl ani hřebíček do rakve filmů s TNG posádkou, nechvalně proslulý Star Trek X s podtitulem Nemesis.

Dvojku jsem nehrál, ale jednička měla z mého pohledu jeden zásadní problém - je to natolik šablonovitá real-time strategie, že ani můj oblíbený Star Trek jí nezvládl vyšvihnout výše, než do lehkého nadprůměru. Prostě jako obvykle stavíte základny, jen tentokrát ve vesmíru, chrlíte jednotky, tedy vesmírné lodě, a posíláte je v ústrety nepříteli. Nic nového, nic převratného, nic úžasného. Ale úplně blbé hry to nejsou, a fanda Treku by si je měl rozhodně vyzkoušet.

(Btw. možná budete mít ještě jeden drobný problém. Já ho měl. Víte, když vám ve Starcraftu zergové rozšmelcují mariňáka, tak to ani necítíte, shit happens. Jenže když vám v Armadě nějaký šmejd z vesmíru rozstřílí na hadry libovolnou lodičku, je to jaksi... zásadnější :) Prostě coby trekkie nesnesu pohled na vybuchující federační lodě, no!)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle