Acronia, nová akční plošinovka pro DOS

V rámci akce DOS Games Spring Jam 2021, které se ještě podívám na zoubek, tohle berte jako první vlaštovku, vznikla nová hra pro DOS - Acronia. Jde o 2D akční "běž a střílej" plošinovku, která čerpá z klasik, jako jsou Contra, Duke Nukem či Bio Menace, a vidím tam i lehký dotek Blackthorne. V současné alfa verzi je hra plně hratelná, bohužel zatím neobsahuje žádné audio, které je ale samozřejmě v plánu. Grafika je VGA 320x200 v 256 barvách, jako minimum pro spuštění uvádí autoři 386SX s 4MB RAM, doporučená je ale 486ka, ideálně DX2.

Acronia, nová akční plošinovka pro DOS

Příběh je správně nablblý - hrajete za trojici zaměstnanců bezpečnostní firmy Acronia, která tajně provádí genetické experimenty na lidech. Vinou nehody byl laboratorní komplex zamořen mutanty a je samozřejmě na vás, abyste se s problémem vypořádali. K tomu vám poslouží pětice zbraní - pistole, brokovnice, minigun, raketomet a plazmovka. K sebrání jsou přehršle předmětů, vhod přijdou i granáty.

Hlavním "gimmickem" Acronie je možnost postavu, za kterou hrajete, kdykoli během hry změnit pouhým přepnutím přes TAB. Každá ze tří postav má trochu jiné schopnosti, jako např. výšku skoku či rychlost. Akční řež tak byla okořeněna i trochou taktiky.

Aktuální alfa / demo verze obsahuje pět úrovní a je ke stažení zcela zdarma.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1 202 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 233 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle