RetroFuel, nová závodní hra pro DOS

1701.cz - retrogaming merch

Pokračujeme v rozborce akce DOS Games Spring Jam 2021, viz minulý článek Acronia, nová akční plošinovka pro DOS. Dnes se podíváme na novinku závodní, která RetroFuel zove se. A zdroje inspirace myslím nemusíme hledat dlouho, to je klasická arkádová 2D závodní hra, potažmo Lotus jak vyšitej ;)

RetroFuel, nová závodní hra pro DOS

Takže čím nás RetroFuel ohromí? V první řadě pohlednou VGA grafikou, v řadě druhé svižným enginem. A i když jde o rozpracovanou a nehotovou verzi 0.2, zvuky jsou na rozdíl od Acronie přítomny. K dispozici je čtvero vozů a tři tratě lišící se obtížností. Přítomen je "boost", který na rovince zrychlí váš povoz do tempa kosmického. No a tu a tam je nezbytné natankovat.

Pro spuštění budete potřebovat aspoň 486ku na 66 MHz a 4MB RAM. Vyžadován je matematický koprocesor (FPU), proháníte-li 486SX, máte smolíka. V DosBoxu to vosolte aspoň na 20 tisíc cyklů. Kromě zvukovek AdLib kompatibilních podporuje RetroFuel též CMS GameBlaster.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"RetroFuel, nová závodní hra pro DOS"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle