Rok 1992. Počítače piští jako kocour v mikrovlnce, grafika vypadá jako pixelová noční můra a vy se v Derceto Manor bojíte, že vám dojdou diskety dřív než sanity. Klasické Alone in the Dark bylo tehdy revolucí. Dneska spíš archeologickým nálezem, který přežívá hlavně díky nostalgiím a emulátorům.
Když si myslíte, že herní průmysl už nemůže víc recyklovat minulost, přijde někdo s nápadem: "Hele… co kdybychom nejen remasterovali, ale rovnou znovu napsali celý engine, protože proč ne?"
A tak je to tady! Alone in the Dark: Re-Haunted
Open-source reimplementace v C++, která bere původní engine Infogrames, hodí ho do moderního mixéru.
Co dostaneme?
- HD/4K pozadí (ano, i ty statické kamerové záběry teď vypadají, jako by je fotil někdo s lepším foťákem než v roce 1992)
- texturované 3D modely místo hranatých postav
- post-processing efekty (bloom, film grain, SSAO… prostě všechno, co dělá starou hru najednou "hezčí, než si pamatujete")
- plnou podporu ovladačů (protože tankové ovládání na klávesnici je sice retro, ale hlavně frustrující)
- interaktivní nápovědy, mapu v reálném čase, blur menu a dokonce crash recovery (protože i duchové občas spadnou)
A to nejlepší? Hra je plně hratelná od začátku do konce. Stačí vlastnit originál na Steamu nebo GOGu (data se automaticky nakopírují) a můžete si to pustit na Windows, Linuxu i dalších platformách, kam by originál nikdy nedošel.
Pokud máte rádi survival horror, kdy ještě strašilo prostředí a ne jen jump scary, jděte na GitHub. Je to zadarmo, legální (pokud máte originál) a hlavně, je to důkaz, že občas stačí jeden zapálený fanoušek místo celého týmu s korporátním heslem.
A ano, už teď se pracuje na dalších dílech trilogie.





já si nemohu pomoci, ale opět je to hnusný… :|sice ne tak jako ta UU na Unity, ale hnusný…
dobře tady napíšu, že se mi to moc nelíbí ;)
Bude to chtít rozhodně víc péče. Pokud se zaměříš na klavír, tak když budu citovat Sledge, „Piáno je nějaké divoké!“
Některé věci vypadají jako Free AI Upscaling ;)
Mně tohle přijde o level horší než ta Ultima :) Je to nesourodé, místy je fakt hnusně vidět „AI upscale“ (hned na půdě nejen piano, ale i ta podlaha pod ním, kde nelícujou prkna), je tam nějakej pokus o cel shading nebo co, asi aby to působilo ručně kreslené, nevím, moc se mi to nelíbí.
Ty 3D modely v Ultimě jsou ruční práce a drží původní styl.
nevím kam koukáš ale vtej zvrtceUU nedrží vůbec nic původní styl…je to prostě sračka
A není! :)
Jo, vypadá to trošku jako AI. Nicméně Emily s rtěnkou už není to nejstrašidelnější zjevení z celé hry a pozitivně vnímám i to, že to dokáže samo detekovat nainstalovanou GOG verzi a zkopírovat si potřebné soubory.
Další AI slop
Já jsem v tomhle kontextu k AI asi smířlivější, v principu by mi použití nevadilo, ale nesmí to z toho vyloženě čouhat :)
nesnáším tyhle remaky, remastery, hnusy… vždy si radši zahraju původní hru, jedinej remaster co jsem koupil a hrál je C&C ;)
Já bych všechny ty remastery a hnusy zakázala! ;) Když jsi u C&C, remaster Starcrafta je taky výbornej, Bethesdě to též jde slušně od ruky (Quake 1&2, i ten Doom je prima), na remastery klasik od Apogee (BioMenace, Crystal Caves, Secret Agent, Monster Bash) taky nejde říct nic moc nehezkého… já bych to zas tak černě neviděl, hele ;)
Souhlasím s většinou, taky se mi to moc nelíbí. Celkově se stavím negativně k předělávaným hrám -originál je originál. Ale tohle opravdu nevypadá moc dobře, alespoň podle mě