Právě vyšlo – STAR WARS: Dark Forces Remaster

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Star Wars universum kvůli nevalné kvalitě posledních filmů poněkud ztratilo lesk, nicméně to nás trápit nemusí, protože mi se teď vrátíme do bezpečí devadesátých let, konkrétně k počítačovému zpracování této oblíbené pohádkové látky, které na lesku naopak získalo.

Remasterovaná verze STAR WARS: Dark Forces je konečně venku!

Zopakujme, že náročného úkolu se opět zhostili nekromanti a balzamovači z Nightdive Studios, kteří protáhli původní obsah skrze svůj proprietární KEX engine. Výsledkem je pokoukání ve 4K rozlišení při 120 snímcích za vteřinu, s detailními texturami, moderním nasvícením, atmosférickými efekty, a filmečky převedenými do vysokého rozlišení. Podpora gamepadů a moderních ovládacích schémat je samozřejmostí.

K zahrání je kompletní původní obsah, což znamená 14 rozlehlých a zamotaných map, jen si na ně vzpomenu, jímá mě hrůza, dále 10 typů zbraní, 20 typů nepřátel a nepočítaně power-upů.

Minimální nároky s remasterem mírně vzrostly, zatímco originál z roku 1995 si vystačil s 486kou, 8MB RAM a VGA grafikou, pro rozběhnutí STAR WARS: Dark Forces Remaster budete potřebovat dvoujádrový procesor tikající na 2GHz, 2GB RAM a DirectX11 kompatibilní GPU. A zkušenosti říkají, že výkonnější mašiny nejsou na škodu, všechny ty nové efekty prostě něco stojí.

STAR WARS™: Dark Forces Remaster je dostupný na Steamu i na GOG za cenu mírně pod 29 eur. A pokud si hru koupíte na GOG, obdržíte jako bonus i původní verzi pro DOS. A na závěr potěším lovce virtuálních trofejí - těch na Steamu čeká celých 29.

Právě vyšlo – STAR WARS: Dark Forces Remaster

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Právě vyšlo – STAR WARS: Dark Forces Remaster"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle