Wee86, mini DOS PC bez emulace

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak? Inu, chce to trochu šikovnosti a rozumný rozpočet. Čekali jste něco světoborného? Zklamu vás :) I tak je ale projekt, který můžete shlédnout na videu níže, vyloženě sympatický. Protože strčte si své mini konzole kam chcete, skladné PC na hry pro DOS je podstatně ostřejší rock'n'roll ;)

Wee86 je malý x86 kompatibilní počítač postavený kolem desky standardu PC/104. PC/104 není žádná novinka, je tu s námi od začátku devadesátých let, a mrňavé desky v tomto formátu sice nejsou vyloženě na každém rohu, ale existují a dají se pořídit relativně snadno.

Použitá deska obsahuje procesor Vortex86SX na 300MHz (což je v podstatě oturbená 486ka), 128MB paměti, grafickou kartu s VGA výstupem a nezbytné konektory (USB, serial). Problém začíná u dalších komponent - jelikož je PC/104 standardem především industriálním, jsou např. zvukové karty vyloženě potíž. Autor projektu, TheRasteri, to vyřešil vlastní zvukovkou postavenou kolem Crystal CS4237B, což je v zásadě kompletní Sound Blaster na čipu, a to včetně FM syntézy.

Pak už to chtělo jen nějaké to DOM úložiště, elegantní krabičku, nezbytné záslepky, bezdrátové periferie a voila, počítač pro staré hry je na světě :) Být tohle v běžném prodeji, neváhám dlouho. Btw. kanál si rovnou uložte do oblíbených, skvělých videí je tam víc.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Wee86, mini DOS PC bez emulace"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle