Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

1701.cz - retrogaming merch

V roce 1998 uvedla společnost SNK na japonský trh novou přenosnou konzoli  Neo Geo Pocket a o rok později její barevnou variantu Neo Geo Pocket Color. Šlo o relativně úspěšný počin, byl to po konzoli SEGA Game Gear teprve druhý handheld, který se dokázal alespoň trochu postavit dominanci Nintenda. Výroba bohužel neměla dlouhého trvání a byla z nejrůznějších ukončena už v roce 2001. Více o konzoli např. zde.

Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

Nyní to vypadá, že se značka Neo Geo Pocket vrací. Nově ohlášená konzole disponuje 4.3" displejem, dvěma gigabajty interní paměti, baterií o kapacitě 2200mAh a v základu obsahuje 20 klasických Neo Geo her. Jsou to: WORLD HEROES, ULTIMETE 11, TOP PLAYER'S GOLF, SENGOKU, NAM-1975, MUTATION NATION, LAST RESORT, KING OF MONSTERS, FRENZY, CYBER LIP, FATAL FURY SPECIAL, ART OF FIGHTING, SUPER SIDEKICKS, LEAGUE BOWLING, METAL SLUG, MAGICAL LORD, BASEBALL STARS PROFESSIONAL, SAMURAI SHODOWN, KING OF FIGHTERS '94 a FATAL FURY.

Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

Na fotografiích vypadá nové Neo Geo mimořádně svůdně. A konečně někdo pochopil, že řešit D-PAD jako 4 oddělaná tlačítka je naprostá blbost. Otázkou je, jaký hardware má Neo Geo Portable Device pod kapotou. Je to moderními technologiemi vyráběné původní železo? Nebo jde prostě jen u běžný emulátor a lá Dingoo a v srdci přístroje tluče ARMový či jiný procesor? Na odpovědi si bohužel ještě musíme počkat.

Osobně bych tipoval to druhé, tzn. vespod ARM (nebo jiný) a navrch emulátor, který tak tak dokáže původní hry rozjet bez frameskipu. Tedy to samé, co nám dneska nabídne výše zmíněné Dingoo, popř. GP2X konzole. Ale třeba se krutě mýlím, nebylo by to poprvé! ;)

Zdroj:  http://andriasang.com/comzr4/neo_geo_pocket_2/

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle