Black Jewel Reborn, připravovaná novinka pro Mega Drive, NES, Gameboy a SNES

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Plošinovku Black Jewel si můžete pamatovat coby indie hru pro PC, která podobou evokovala klasiky z osmibitů Commodore 64.

Black Jewel Reborn je z části předělávkou této PC hry, ovšem pro skutečné retroherní platformy, konkrétně pro konzole Mega Drive, NES, Gameboy a SNES. S tím, že audioviuzální stránka bude každé z konzolí ušitá na míru, tzn. nepůjde o nějaký "nejmenší společný násobek", který by rozběhaly všechny uvedené platformy.

Black Jewel Reborn, připravovaná novinka pro Mega Drive, NES, Gameboy a SNES

Black Jewel Reborn je ve vývoji, verze pro Mega Drive je hotová z 80%. Pro dokončení vývoje spustili autoři kickstarterovou kampaň, která je v tuto chvíli úspěšně zafinancovaná. Ještě 10 dní se ale můžete přidat. Digitální verze hry pro každou z konzolí vyjde na stejnou částku - 10 eur, balíček všech čtyř verzí pak na 35 eur. Na dalších stupních jsou k dispozici i fyzické verze na cartridgích, verze v boxech s doplňky atp.

No a co že je vlastně Black Jewel Reborn zač? Jde o klasickou 2D skrolující hack'n'slash mlátičku ve fantasy žánru. Hrát můžete buďto za barbara nebo za amazonku, možný bude i coop pro dva hráče.

Herní náplň je krystalicky průzračná, řežte do všeho, co se zřezat dá. Pokud si nejste jisti, jestli je hra dle vašeho gusta, můžete okusit plnotučné hratelné demo ve verzi pro SEGA Mega Drive / Genesis. Lehce jsem ochutnal, a je to dost dobré! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle