Blood + Doom = BLOOM

1701.cz - retrogaming merch

To nejlepší z obou světů? BLOOM je nový crossover legendárních FPS akcí Doom a Blood. Tvůrci "jednoduše" čapli obě hry, vhodili je do pekelného mixéru, přilili pořádnou porci krve a dochutili další porcí krve navíc. Výsledkem je pekelně krvelačný hybrid, který vás nenechá ani na vteřinku vydechnout, natož odplivnout.

Celý mišmaš je doprovozen příběhem o prolnutí světů a časových linií, ale koho to zajímá, důležité je, že když se sejdou dva sobi, tak se radost násobí. A sob v tomhle případě znamená son of the bitch, jímž Caleb i Doomguy bezesporu jsou. Hrát můžete za oba, každý z hrdinů je vybaven svým oblíbeným arzenálem plus unikátní speciální vlastností.

Blood + Doom = BLOOM

Úrovně Blooma jsou poskládané z těžce přiohnutých fragmentů úrovní z původních her a podobně nečistým rituálem prošly i potvory. Již tak zmutovaná hnusáci byli zmutováni dále, a vy se tak můžete těšit na takové fešáky, jako jsou v sutaně oděný imp vrhající plameny pekelné či sviňsky rychlý arachnotronopavouk.

Blood + Doom = BLOOM

Bloom je koncipovaný jako totální konverze pro Doom, tzn. běží na Doom (přesněji zDoom) enginu, jedním z podkladů je konverze ZBlood. Úplně hotový ještě není, ale demo ver1.666 si můžete stáhnout už teď.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Blood + Doom = BLOOM"

 • Jiří Vitner napsal:

  DoomGuy in Blood from Blood, se tesim ;)

 • Doomtrooper napsal:

  Skouknul jsem to video a urcite tomu dam sanci :)

 • Powerack napsal:

  No já bych to bral spíš obráceně, tzn v blood enginu. Tam toho šlo dělat podle mého o něco víc, než v doomovi :-D A popravdě doom mne nikdy extra nebavil.

  Jojo, Caleb s utrženýma rukama od dynamitu na easy úrovni, přičemž mu následně záhadným způsobem dorostly, aby si mohl podržet další dynamit. Zajímavé byly úrovně, ve kterých například z hrobů lezli potvoráci. Tuším, že je šlo zabít ustřelením ruky. No a další fantasmagorie. Prostě hra, kterou jsem pařil na jednom z prvních pentií, ke kterému jsem se kdysi dostal.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle