Česká tahovka Signus: The Artefact Wars v nové open-source verzi

Vše důležité již padlo na konci obsáhlého článku Signus: The Artefact Wars – zapomenutá klasika válečných tahovek, který pro vás sepsal next_ghost, autor nové open source verze. Ale pro jistotu si dáme i repete ve formě šortky, aby to nezapadlo ;)

Námořní bitva ve hře Signus

Česká tahovka Signus: The Artefact Wars vyšla roku 1998 a v roce 2002 byly uvolněny její zdrojové kódy. Pokusů o přeportování na moderní systémy proběhlo během let vícero, nicméně právě až next_ghost projekt dotáhl do úspěšného konce. Výsledek najdete na GitHubu, k dispozici jsou hotové kompletní balíčky pro Windows a Linux, které obsahují i grafické / audio data, stačí tedy stáhnout, nainstalovat a hrát, další laborování není třeba.

Osobně jsem se hrou neměl tu čest, ale dle všeho jde o variaci na sérii Battle Isle, řekněme i trochu říznutou slovenským Spellcrossem.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »