Stone Kingdoms, open-source Stronghold

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Budovatelská strategie Stronghold se bezesporu budovatelsky zapsala do budovatelských srdcí virtuální budovatelů. Byť vyšla až v roce 2001, nebyla nakažena ranou 3D grafikou, díky čemuž zestárla mimořádně důstojně, na klasické 2D se pořád dobře kouká, a navíc existuje vylepšená verze Stronghold HD s podporou vysokých rozlišení. Dokonalosti bylo v podstatě dosaženo. Nicméně - i v tomto případě může moderní remake přinést několik vítaných vylepšení.

Stone Kingdoms, open-source Stronghold

A open-source fandovský remake Stone Kingdoms některá taková vylepšení skutečně přináší, resp. má v plánu přinést. V tuto chvíli je nejzásadnější verze pro Linux / OSX, spolu s verzí pro moderní Windows. Potěší též podpora větších map, původní hra podporuje maximálně 400x400, remake hravě zvládne 2048x2048. Stone Kingdoms používají grafické podklady z původní hry, ale nemusíte je dodávat po vlastní ose, vše je v balíčku se hrou připravené, a to dokonce se svolením studia Firefly, což jsou autoři původního Strongholdu.

Remake ještě není hotový, něco funguje, něco ne, práce dále pokračují. Technická: pro tvorbu remaku je použit framework / herní engine LÖVE. Zdrojáky najdete na GitLabu, balíčky se hrou na stonekingdoms.itch.io.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Stone Kingdoms, open-source Stronghold"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle