Český dungeon Legie je na Steamu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Legie není hra stará, alébrž pouze postarší, původně vyšla coby freeware (v CZ verzi, EN verze jako shareware) roku 2009. Nicméně minimálně po vizuální stránce je to záležitost pozdně devadesátková a zvolený žánr onen retro feel ještě umocňuje. Česká Legie je totiž klasický čtvercový dungeon říznutý adventurou, což znalcům herní historie může evokovat českou klasiku jménem Asmodeus.

Příběh hry se odehrává ve středověkém městě Jilemnice, které jest stiženo morem. Jde o chmurný příběh o pivu a ďáblu. Nečekejte tedy epické dobrodužství a líté boje o záchranu světa. Za zmínku stojí, že hra obsahuje jen stopové množství magie a z toho vyplývající nulový počet draků. Čímžto hru prohlašuji za jasného a nerozporovatelného předchůdce Kingdom Come: Deliverance!

Ač je hra stále různě rozeseta po internetech ve své freeware verzi, můžete si jí nyní i zakoupit, a to na Steamu a za velmi férová dvě eura. Nová verze je doplněná o Steam trofeje, zahrnuje i opravy a vylepšení. Minimální nároky jsou skutečně nízké: Celeron M a 256MB RAM.

Český dungeon Legie je na Steamu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle