CGA Robots, nová hříčka pro DOS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Je tu nová DOSová hříčka od tvůrce, co nám v minulosti naservíroval pozoruhodné a propracované kousky Barren Planet a Team Droid.

CGA Robots, nová hříčka pro DOS

Novinka CGA Robots je poněkud jednoduššího charakteru, jde vyloženě o jednohubku, ve které je vaším úkolem přežít útok dotírajících robotů. Hra je se na tahy, po každém vašem pohybu po herním poli následuje pohyb robotstva přímo k vám. Nezbývá než vzít nohy na ramena a těžit z toho, že roboti jsou pitomci, a pokud dva skončí na jednom políčku, srazí se a eliminují navzájem. A pokud už to vypadá opravdu bledě, můžete uhodit na klávesy space, která vás teleportuje na náhodné místo, kterážto akce vám sice může zachránit krk, ale zároveň vám ukrojí hodně z dosaženého skóre. Nepříjemné, leč mnohdy nezbytné :)

Hra vznikla v rámci vývojářské akce DOS COM Game Jam, proto je celá zabalená do jednoho spustitelného souboru. Stáhnout si jí můžete na cyningstan.itch.io/cga-robots.

Technická: hra je modifikací příkladu, který je součástí knihovny CGALIB. Tu můžete pro vývoj svých DOSových her použít též, viz cyningstan.itch.io/cgalib. Knihovna podporuje grafický režim CGA 320x200 ve 4 barvách a je psaná v jazyce C.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš FTRACK - 228x189x2mmRetro podložka pod myš FTRACK - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle