Co bylo špičaté je nyní kulaté! Původní trilogie Tomb Raider remasterována

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Proud remasterů sílí, další klasika z let devadesátých se brzy vrátí na vaše obrazovky! Nová a kulatá Škoda Henlein Lara Croft. Přesněji jde o remaster první tří dílů slavné série, tedy Tomb Raider (1996), Tomb Raider II (1997) a Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft (1998), včetně jejich datadisků The Unfinished Business, The Gold Mask Expansion a The Lost Artifact Expansion.

Remaster zachovává ducha původních her, ovšem přináší vysoká rozlišení, nové nasvícení scén, propracovanější modely, a detailnější textury. Nic překvapivého, ale nemůžu se zbavit dojmu, že v tomto konkrétním případě vypadá výsledek trochu divně. Asi je to tím pohledem třetí osoby a novými modely, protože přítomnost nové a kulaté Lary v jinak vyloženě hranatém prostředí je... nepřirozená.

Co bylo špičaté je nyní kulaté! Původní trilogie Tomb Raider remasterována

Naštěstí bude možné kdykoli během hraní přepnout na modely původní, takže i ti, kteří preferují ňadra ve tvaru jehlanů, si přijdou na své. Hratelnost je nezměněná, tzn. nečekejte filmovost moderních inkarnací, tohle je stále onen Prince of Persia ve třetím rozměru, kterého buďto nenávidíte nebo milujete, nic mezi tím. Já osobně to moc nemusím :) Ale možná změním názor, vylepšeno bude totiž i ovládání, přizpůsobené moderním gamepadům s analogy.

Co bylo špičaté je nyní kulaté! Původní trilogie Tomb Raider remasterována

Tomb Raider I-II-III Remastered vychází přibližně za půl roku, konkrétně 14. února 2024, a to na platformách Nintendo Switch, PS4, PS5 a samozřejmě i PC, viz Steam. Minimální hardwarové nároky jsou na můj vkus poněkud ostré, zvláště v oblasti grafických karet, potřebovat budete i3ku, 8GB RAM a GeForce GTX 970.

Pokud se vám nechce čekat, můžete si zatím zahrát celou trilogii v původní podobě, najdete jí na GOG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Co bylo špičaté je nyní kulaté! Původní trilogie Tomb Raider remasterována"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán Hrnek porcelán "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle