Curse of Monkey Island ve vysokém rozlišení

Sláva mocným algoritmům, co samy se učit zvládají! Že lze metodou ESRGAN získat docela zajímavé výsledky jsme se již mohli několikrát v minulosti přesvědčit, viz např. Mysleli jsme, že nás umělá inteligence vyhubí, a ona nám místo toho zremasteruje staré hry! :) a Prohlédněte si “remasterovaný” Space Quest 4.

Na imgur.com/a/Plfj7Uo se můžete podívat, jak dopadlo přeškálování do vyššího rozlišení pomocí ESRGAN v případě adventury The Curse of Monkey Island, o které jsem shodou okolností nedávno sepsal krátkou stať. Na první pohled se to nemusí zdát nijak zásadní, zvlášť dělí vás od posledního dohrání CMI pár let, vaše mlhou zapomnění zahalená paměť si to přesně takhle vybavuje, ale věřte mi, rozdíl je značný, pryč je zubatost originálního 640x480, a přitom se "v překladu" neztratilo nic.

Curse of Monkey Island ve vysokém rozlišení

Jasně, grafik by to zajisté překreslil lépe, ale tohle je rychle a skoro bez práce, a vůbec bych se za nějaký takový low-cost remake nezlobil. Ostatně audio je v perfektním stavu, stačí vylepšit grafiku a může to coby "HD remaster" znovu na pulty :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš AMIGARetro podložka pod myš AMIGA 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle