Prohlédněte si „remasterovaný“ Space Quest 4

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tahle šortka vlastně navazuje na Mysleli jsme, že nás umělá inteligence vyhubí, a ona nám místo toho zremasteruje staré hry! :)

V kostce: pomocí moderních samoučících se sítí a nástrojů lze poměrně efektně a efektivně převádět do vyššího rozlišení obrázky ze starých her. Co algoritmus nevidí, to si domyslí, a výsledek je překvapivě velmi věrný originálu. Nejde tedy o obvyklý a zpravidla tragický "HD texture pack", který sice obsahuje podklady ve vysokém rozlišení, ovšem postahované ze všech koutů sítě a poskládané bez citu pro "grafické souznění". A nejde ani o nějaké automatické upscalovací filtry, kterým osobně říkám "rozpatlátory". Ne, jde o původní grafiku, pouze strojově vylepšenou.

Příklad takového vylepšení si můžete prohlédnou na následujícím videu. Autor dema, Brandon Blume, pomocí ESRGAN vylepšil pozadí ze hry Space Quest 4 a pomocí upraveného ScummVM enginu (ScummVM-X) je použil přímo ve hře. Původní nízké rozlišení je dobře patrné z fontů, kurzoru, Rogera Wilca a některých objektů ve hře.

Engine má ještě nějaké mouchy, jako jsou průhlednost nebo animační technika color cycling, jako finální produkt to tedy zdaleka nefunguje, ale ilustrace možností je to pohledná. Osobně s tímto "remasterováním" nemám problém, původní dojem ze hry je zachován, ale na současných úhlopříčkách se na to prostě kouká lépe :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle