DOOM nyní rozběhnete i v Doomovi

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Portování Dooma na smyslné i nesmyslné platformy stalo se oblíbenou kratochvílí geeků celého světa, ale v právě teď, v tento okamžik bylo dosaženo absolutní harmonie a naprosté dokonalosti. Jsme v bodě, ke kterému evoluce směřovala již od prvního slizáka, kterého moře odvrhlo na souš. Doom byl spuštěn v Doomovi.

"Doom in Doom" využívá exploit, který umožňuje navěsit na existující interní funkci P_SpawnMapThing vlastní spustitelný kód (ACE = arbitrary code execution). V tomto případě tedy kód Dooma. Není to samozřejmě tak jednoduché, je tam spousta černé programátorské magie :) Jde o stejný exploit, který byl stejným vývojářem vystupujícím pod přezdívkou kgsws demonstrován před lety prostřednictvím "hada" spuštěného přes obrazovku hry. "Doom in Doom" je ovšem zcela jiný level.

Fascinující je, že vše se děje v čistém a původním Doomu 2, tzn. vanilla verzi, nejsou použité žádné moderní a vylepšené porty. Pro modování původního Dooma to otevírá zcela nové možnosti, jak ostatně kgsws ve videu prezentuje.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"DOOM nyní rozběhnete i v Doomovi"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mmRetro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle