DOSBox Pure pro RetroArch/Libretro

Další den, další fork DosBoxu. DOSBox die saubere rasse Pure je určený pro nasazení s emulátorovými frontendy RetroArch / Libretro. Hlavním cílem je jednoduché použití při typické aplikaci těchto front-endů, což jsou většinou rozličné krabice dlící v blízkosti TV.

DosBox Pure umožňuje spouštět hry pro DOS přímo ze ZIP archivů (volitelně pojmenovaných koncovkou DOSZ), tedy podobně, jako když máte hru pro konzoli uloženou v ROM souboru. Stejně tak dokáže mountovat zazipované ISO obrazy. Veškeré změny, jako jsou např. uložené pozice či konfigurační soubory, se ukládají samostatně, původní archiv se hrou se tedy nemění. Dále Dosbox Pure nabízí snadnější práci s mapováním ovládacích schémat a lepší emulací myši / klávesnice / joysticku. Samozřejmostí jsou on-screen klávesnice či save-states . Sympatickým bonusem je snadné nahrávání SF2 MIDI soundfontů.

Prostě staré hry pro DOS v pohodlí gauče u TV velké jako kráva. Je-li to váš šálek čaje. Můj není, já se raději krčím u CRT monitoru ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »