Vyšla nová verze DOSBox Staging (0.77.0)

1701.cz - retrogaming merch

Po delší době vyšla nová verze tohoto velmi zajímavého a schopného forku Dosboxu. Co DOSBox Staging 0.77.0 přináší? Nic tak úplně zásadního, z části jde o opravy chyb, z části o změny "na pozadí" (migrace na jiný build systém), ale hrstka zajímavých novinek se v sedmdesátsedmičce přeci jen skrývá. Všechny se týkají audia...

Vyšla nová verze DOSBox Staging (0.77.0)

V první řadě byla dokončena integrace softwarového MIDI syntetizéru FluidSynth, díky kterému můžete použít libovolný kompatibilní soundfont. Stejně tak byla dokončena integrace MT-32, stačí nasypat ROMky do adresáře specifikovaného v konfiguračním souboru. Dále byla přidána podpora dvou nových zvukových zařízení, a to IBM PS/1 Audio a Innovation SSI-2001. Zvlášť druhá uvedená "zvukovka" je zajímavá, jde de facto o SID čip známý z osmibitů Commodore 64. Podpora SSI-2001 ze strany her je tristní, karta se nikdy nerozšířila, ale např. Ultima VI: The False Prophet jí umí využít pro přehrávání hudby.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle