DXX-Rebirth, Descent pro moderní systémy

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Je tohle možný? Takovou dobu se vrtám ve starých hrách, a přesto stále existují naprosto zásadní projekty, které mé pozornosti dosud unikaly?

DXX-Rebirth je source-port klasických 3D FPS akcí Descent a Descent 2. Nejde o nějakou masivní předělávku, port je věrný původním hrám, vylepšuje je skutečně jen na nezbytně nutných místech, popř. umožňuje puristy nevítaná vylepšení vypnout. My ostatní, co nějakou tu drobnou moderní fíčuru vítáme, si můžeme užít např. vyšší rozlišení, průhlednost, hrátky se světelnými efekty, filtrování textur (které je ale skutečně fuj), vSync, vylepšené ovládání, jednoduše nastavitelný multiplayer atd.

DXX-Rebirth, Descent pro moderní systémy

Pro spuštění budete samozřejmě potřebovat datové soubory (*.HOG a *.PIG) z původních her, pro ochutnání postačí soubory z volně šiřitelných shareware verzí. K dispozici jsou binárky pro Windows, MacOS a Linux / BSD, zdrojáky najdete na GitHubu. Btw. z hloubi internetů lze vydolovat i port pro AmigaOS.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"DXX-Rebirth, Descent pro moderní systémy"

 • AnachronyX napsal:

  DXX-Rebirth je pecka, hraji v něm/s ním Descent už kolik let. Škoda jen, že fandů už není tolik, co kdysi. Někdejší hromadné akce o cca dvaceti hráčích přes – snad – Hamachi nemělo téměř chybu. Klasický Doom je sice super, ale Descent je prostě v něčem dodnes nepřekonanou záležitostí.

 • Mixal11 napsal:

  Descent mi v 90tych rokoch prišiel ako zaujímavá hra ale trochu nudná oproti napr doomu alebo quake.

  Ale mozno som tomu mla dat viac šancu. Presiel som zopár levelov a mal som pocit, že sa to rýchlo o pozerá.

  • Sledge (admin) napsal:

   Abych se přiznal, mně Descent přijde impozantní spíš po stránce technické, než po stránce hratelnosti. Ale určitě jsem toho hodně minul, dohrál jsem jen shareware verzi :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle