Fallout 1&2 nyní jako open-source a na mobilech

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Projekt Fallout Community Edition je pro mě velkým překvapením, žádný postupný vývoj jsem nezaznamenal. Řekl bych, že autor ve snaze vyhnout se případnému zákazu vývoje vše držel pod pokličkou, a vytasil se až s plnými verzemi. Podařilo se!

Fallout 1&2 nyní jako open-source a na mobilech

Přesněji řečeno, projekty jsou dva, Fallout Community Edition (FCE) a Fallout 2 Community Edition (F2CE). Jde o moderní reimplementace původního enginu, tzn. stačí doplnit datové soubory z her Fallout 1, resp. Fallout 2, a vrhnout se bezhlavě do radioaktivního prachu postapokalyptické pustiny. Podpora operačních systémů je velmi slušná, FCE/F2CE spustíte na Windows, Linuxu, MacOS, Androidu a iOS.

Community Edition stojí na základech Reference Edition, viz Fallout Reference Edition a Fallout 2 Reference Edition. Jde o zdrojové kódy pro obě hry získané reverzním inženýrstvím a dekompilací původních binárek. Úplně "čisté" to tedy není, uvidíme, jak rychle se Bethesda ozve. Nicméně džin je z lahve venku, stahujte, archivujte, pro sichr ;)

Vývoj dále pokračuje, např. do FCE1 by výhledově měly přibýt nějaké drobnosti převzaté z Fallouta 2, a do F2CE by měl být integrován zásadní mod SFALL. A jak je to s kompatibilitou existujících totálních konverzí? Něco funguje, něco ne, musíte zkusit.

Musím říct, že z projektů nemám velkou radost, jelikož nutkání znovu rozehrát Fallout 2 se odolává jen těžko, a kde na to má člověk brát čas?!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Fallout 1&2 nyní jako open-source a na mobilech"

  • Xspy napsal:

    :) Fallout beru jako uzavřenou záležitost .Jednou dohrána hra je dohrána pro vždycky ale open verze vždycky bude záslužným počinem .To víc mne láká zkusit si jej z nové 3D perspektivy původních Arén ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle