Game Boy Camera předělaná na digitální fotoaparát

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Game Boy Camera je zábavná hračka, pořizovat fotky s tak strašlivým omezením, tzn. v rozlišení 128x112 pixelů a pouze v odstínech šedi, je natolik mimózní kratochvíle, že se vzpírá škatulkám. Vtip se skrývá nikoli v obdivování výsledku jako takového, ale především v porovnávání reality se zachyceným obrazem, ten kontrast je někdy... nečekaný :)

V každém případě focení s GameBoy kamerkou je nepohodlné, jelikož sebou musíte tahat i Game Boy jako takový, a do paměti kamerky se vejde jen 30 obrázků. Ty můžete dále vytisknou pomocí tiskárny Game Boy Printer, ale jakákoli pokročilá archivace je vyloženě problematická. V době vydání kamerky řešení de facto neexistovalo, dnes existují zařízení jako Game Boy Camera Fast WiFi Adapter či BitBoy, popř. si můžete zbastlit adaptér zahrnující Arduino, který emuluje výše zmíněnou tiskárnu, a umožní tak fotky z kamerky vytáhnout.

No a nebo z celé rovnice několik nepohodlných proměnných jednoduše vyházíte, a postavíte kolem kamerky regulérní digitální fotoaparát. Ten komunikuje se senzorem Mitsubishi M64282FP, který je v GB kamerce obsažen, prostřednictvím Raspberry Pi Pico. Jak vidno z obrázku níže, k dispozici je i náhledový TFT displej, stejně jako ovládací prvky. Zařízení nabízí i pokročilé fotografické funkce, jako jsou HDR záběry, senzor pohybu pro automatické snímání či noční režim. Fotky lze zachytávat s barevnou hloubkou 2 bity na pixel, stejně jako to dělá GB Camera, popř. v 8 bitech na pixel (ovšem stále černobíle).

Veškerou dokumentaci potřebnou ke stavbě The DASHBOY CAMERA najdete na GitHubu.

Game Boy Camera předělaná na digitální fotoaparát

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle