SNES + Game Boy Camera = webkamera (2018)

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Žádný strach, nestihlo vás déjà vu vyvolané mozkovou poruchou z důvodu nadměrné konzumace čistících prostředků. Skutečně jsem o této kratochvíli už jednou psal. Ale doba pokročila, a co bylo tehdy samozřejmé, je dnes nefunkční. Nezaškodí tedy návod aktualizovat.

Konkrétně problém vězí ve způsobu zachytávání videa. Sehnat analogovou TV kartu schopnou běhu pod Windows 7 byl problém řešitelný, ale docílit toho samého na Windows 10 je mimo reálné možnosti. Je tedy třeba najít alternativní způsob připojení k PC.

SNES + Game Boy Camera = webkamera (2018)

Základ je stejný - potřebujeme konzoli Nintendo SNES, adaptér Super Game Boy a konečně kamerku Game Boy Camera.

Pro zachycení obrazu použijeme jeden z těch levných USB grabberů, které se válí např. na aukru, kde se dají pořídit v cenách od 200 Kč výše. Já mám jakýsi SilverCrest z Lidlu, ale jsem si na 95% jistý, že všechna podobná zařízení budou fungovat úplně stejně. Grabber s konzolí propojíme proprietárním videokabelem. Ten naštěstí seženeme na ebay za cenu vskutku lidovou, 30 Kč nám bude stačit.

No, a to je vlastně vše. Spojíme, propojíme, nainstalujeme, a v seznamu video zdrojů ve Skype či Hangouts bychom výstup z konzole měli vidět. Dále stačí zvolit v herním menu na konzoli položku shoot. Zvuk si samozřejmě musíme pořešit sólo.

SNES + Game Boy Camera = webkamera (2018)

Pokud vám bude Skype na Woknech tvrdit, že nemůže otevřít video, nepanikařte, chyba není v hardware. Prostě Microsoft. Hangouts: "Dobrý, webkameru vidim." / Jakejkoliv zachytávací program: "Dobrý, webkameru vidim." / Skype: "Nope, nic tu neni, fakt jsem se koukal."

Řešením je sehnat software, který převezme webkameru do svých rukou a pošle její obraz dále (přes DirectShow output). Dělá se to např. ve chvíli, kdy potřebujete obraz z webkamery použít ve dvou aplikacích naráz. Ale to není náš případ, my prostě daný software použijeme jen k přemostění. Mě fungoval SplitCam, zkusit můžete také OBS + plugin. OBS je sice trochu komplikovanější, ale zase s trochou snahy můžete výstup upravit na "fullscreen", viz níže.

SNES + Game Boy Camera = webkamera (2018)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SNES + Game Boy Camera = webkamera (2018)"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle