Gates of the Ancient, vesmírný simulátor pro C64

Jelikož máme co do činění s tajemným, hlubokým a bezpochyby temně hučícím vesmírem, nejprve vzpomeňme na legendární a památná slova:

Space, the final frontier. These are the voyages of Duke Nukem. My continuing mission to explore strange new babes, to seek out new aliens and kick their asses.

Gates of the Ancient, vesmírný simulátor pro C64

Gates of the Ancient je nový vesmírný simulátor pro osmibity Commodore 64. V roli pilota, který sice tahá náklad, ale v srdci jest dobrodruhem, se vydáte do neprozkoumané galaxie v touze odhalit tajemství dávno ztracené civilizace Prastarých (Ancients). Budete čelit nástrahám v podobě smrtících nepřátelských lodí, jejichž útroby ovšem skrývají lákavou kořist, díky které si můžete vylepšit vaši vlastní vesmírem putující kocábku.

Gates of the Ancient, vesmírný simulátor pro C64

Smrti se bát nemusíte, díky kvantovému zapletení, známému též jako systém přístupových kódů, máte pokusů dostat se z daleké galaxie zpět domů nekonečně mnoho. Aby vám to dobře odsýpalo, doporučuji přečíst si přiložený PDF manuál, který osvětlí základní ovládání lodi.

Hra je ke stažení zcela zdarma, docela svižně běží na docela holém Commodoru 64, ale umí využít i akcelerátory typu SuperCPU.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Gates of the Ancient, vesmírný simulátor pro C64"

 • Doomtrooper napsal:

  Tak funkcni C64 uz nevlastnim ale! Co me nadchlo je v sekci “Mohlo by vas zajimat” a to zminovane Oolite. Nevim jak mi to proklouzlo ale to musim vyzkouset :)

  • Sledge napsal:

   A to bylo nasposledy, co jsme slyšeli o Doomtrooperovi, než se nadobro ztratil v nekonečném vesmíru…

   • Doomtrooper napsal:

    Tedy zatím jsem to stáhnul a hrál tutoriál. Musím říct že to vypadá báááječně :) s rozběhnutím taky žádný problém. Za mě, super.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1 424 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš FTRACKRetro podložka pod myš FTRACK 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle