Mision La Luna, vesmírný „Operation Wolf“ (Amiga)

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Neříkám, že je to můj oblíbený žánr, ale na druhou stranu - nová hra pro starý počítač, co není hopsačka ani střílečka s raketkou? Sláva! :)

Mision La Luna je on rail střílečka ve stylu klasiky Operation Wolf. Tzn. zatímco obrazovka skroluje zleva doprava, nabíhají před váš kurzor rozliční hnusáci, kterým je třeba v mžiku oka rozstřílet čéšky.

Jak už název napovídá, Mision La Luna, tedy poanglicku Moon Mission, se odehrává na měsíční základně. Tu vlastní hrdinní američané a pokouší se na ní útočit podlí sověti. Vaším úkolem je rusáky vystřílet a následně zničit jejich doupě. Zápletka jak vystřižená z bondovky osmdesátých let, což je pochopitelně plusový bod. K ovládání kurzoru není třeba joystick, střílí se skrze myš. Celkem na vás čekají stovky nepřátel a čtyři tematicky odlišné úrovně.

Zní to dobře, ovšem ve vzduchu visí několik výrazných ale. Za prvé je hra ve španělštině, což ale nemusí vadit, těch španělských slov tam bude tak šest, a co znamenají ukazatele "munición" a "energia" dojde i čtyřem z pěti voličů SPD. Za druhé, a to je horší, hra není zdarma, ale stojí 3 dolary. Ale vlastně proč ne, práci to dát muselo a co si dnes koupíte za 70Kč, s trochu štěstí dvě piva v restauraci nižší kvality. No a za třetí, nikde nejsou uvedeny minimální požadavky. Je to psané v AMOSu, takže čekám, že na holé pětikouli to tak úplně nepošlape.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle