Humble48, skromný klon ZX Spectra

Některých věcí není nikdy dost. Např. peněz, piva, grilovacích klobás (vždycky by se ještě jedna vešla) a klonů ZX Spectra.

The Humble48 je skromný klon osmibitu ZX Spectrum 48k v jeho krystalicky čisté původní podobě, bez jakýchkoli serepetiček navíc. Deska bez problémů padne do plastů originálního gumáka a připojuje se k ní původní membránová klávesnice. FPGA byste hledali marně, na desce dlí skutečný Z80 procesor a ULA je implementována v CPLD. Zajisté potěší RGB výstup, pro něj už je ale nutné řezat do plastů. Kompatibilita se Spectrem je stoprocentní, cena je rozumná - 50 eur.

Přihoďte nové plasty, novou masku, novou klávesnici a novou membránu (na aukru celkem za cca 2 000 Kč, dokonce v různých barvách) a máte co? Máte novotou vonícího gumáka! :)

(Nejde o úplně nový projekt, vím, ale všiml jsem si ho až teď ;)

Humble48, skromný klon ZX Spectra

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Humble48, skromný klon ZX Spectra"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 394 Kč měsíčně

Již přispělo 14 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »