Ken a Roberta Williamsovi pracují na remaku Colossal Cave Adventure

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Colossal Cave Adventure, známá též prostě jako Adventure či ADVENT, je textovka z roku 1976 vyvinutá Williamem Crowtherem pro sálové počítače PDP-10. Hra položila základy žánru textových a posléze i grafických adventur. Autor se při tvorbě inspiroval svými zážitky z průzkumu Mammoth Cave v Kentucky. I hráč je postaven do role průzkumníka záhadné jeskyně, která překypuje poklady a hádankami.

Ken a Roberta Williamsovi pracují na remaku Colossal Cave Adventure

A právě tuhle pra-textovku si kreativní duo Ken a Roberta Williamsovi, které roku 1979 založilo společnost Sierra On-Line, vybralo pro svůj návrat do oblasti vývoje počítačových her. Motivací prý byla bezbřehá nuda způsobená izolací kvůli COVIDu.

Ken Williams sice volný čas vyplnil sepsáním pamětí Not All Fairy Tales Have Happy Endings, ale přesto mu to zjevně nestačilo, a pustil se do znovuobjevování herního designu, k čemuž mu sekundoval engine Unity. Výsledkem bude 3D reimaginace Colossal Cave Adventure určená pro PC /Mac a podporující virtuální realitu (Oculus Quest 2).

V nové Colossal Cave Adventure navštívíte 143 lokací a herní náplní bude opět explorace a řešení hádanek, nečekejte akční hru, tohle bude pohodové dobrodružství pro celou rodinu. Hra by měla vyjít v létě tohoto roku.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Ken a Roberta Williamsovi pracují na remaku Colossal Cave Adventure"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle