Zahrajte si textovku Colossal Cave Adventure přes SMS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Colossal Cave Adventure je vůbec první existující textová adventura (1976), původně vyvinutá pro mocný minipočítač PDP-10. V průběhu času byla portována na celou řadu domácích platforem a nyní je tu "ultimátní přenosná verze", kterou si můžete zahrát pomocí SMS.

A opravdu to funguje! Zprávu jsem odeslal a vrátila se otázka "Welcome to adventure!! Would you like instructions?". Bez zaváhání jsem odpověděl yes a hra opět správně zareagovala. Pochopitelně počítám s tím, že odeslání dvou SMS do zahraničí mě bude vzhledem k finanční politice místních operátorů stát minimálně jednu zlatou cihlu, v tuto chvíli je tedy ideální příležitost poslat mi drobný příspěvek! ;)

Hra samozřejmě nebyla zkompilována z původních Fortranových zdrojových kódů, ale byla přepsána v Pythonu. Váš postup hrou je uložený zvlášť, můžete tak kdykoliv navázat a pokračovat v textovém dobrodružství. Další informace a potřebné telefonní číslo naleznete v článku na PC Gameru.

Zahrajte si textovku Colossal Cave Adventure přes SMS

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajte si textovku Colossal Cave Adventure přes SMS"

  • Doomtrooper napsal:

    Legenda, bez tohohle by John Romero nikdy nerekl ze ta velka bedna co s ni prisel do styku v ucebne na mistni universite coby kloucek… Ukryvala svety! A tak tomu skutecne bylo, pro kretativniho cloveka to vskutku znamenalo uplne novou a dosud neprozkoumanou cestu projevu.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle