Ken & Roberta Williamsovi pracují na nové hře…

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

...o které ovšem nevíme vůbec nic. Takže tímto to můžeme ukončit a prohlásit toto za zatím nejkratší šortku :)

Ale tak nějaké dodatky bych měl. V první řadě představení pro ty, kteří marně loví z paměti, kdo že to Ken a Roberta Williamsovi vlastně jsou. Jde o zakladatele společnosti Sierra On-Line, kterou si můžete pamatovat z hrstky obskurních adventur, jako jsou např. King's Quest, The Colonel's Bequest či Phantasmagoria ;) Zmíněné kousky jsem vybral proto, že je Roberta Williams přímo designovala. Ken Williams je původně programátor a pracoval na hrstce ranných titulů, později se ovšem věnoval hlavně vedení společnosti.

Ken & Roberta Williamsovi pracují na nové hře…

Co se připravované hry týče, Ken se dle dostupných informací opět pustil do programování, Roberta stojí za prvotním nápadem a dále funguje coby "konzultant". Dále víme, že nepůjde o vzdělávací titul, půjde o titul "mainstreamový", tzn. nečekejme nějaké divoké experimenty. Hra určitě vyjde pro Windows a MacOS. V tuto chvíli by měla být po stránce mechanik hotová, co ale hotové není vůbec je grafika. No, a víc vám neřeknu, uvidíme, co se z toho vyklube :)

Velmi pravděpodobně ovšem nepůjde o velký návrat manželů Williamsových na herní scénu, nebo založení nové herní společnosti, spíš je to takový ekvivalent okopávání záhonků a luštění křížovek, prostě něčím se v důchodu zabavit musíte :)

Další info viz Space Quest Historian a zde.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Ken & Roberta Williamsovi pracují na nové hře…"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle