Knižní tip – LAN Party: Inside the Multiplayer Revolution

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

"Tip" v tomto případě znamená, že vím, že knížka existuje, ne, že jsem jí četl ;) Nicméně téma je to zajímavé přímo ukrutně - zapomenuté umění LAN párty, zlatá éra PC hraní v době před širokopásmovým internetem, kdy bandy teenagerů nebyly líné tahat se s těžkými bednami a objemnými CRT monitory přes celé město, aby mohli několik dní beze spánku strávit u svých oblíbených multiplayerových titulů - Warcraft, Starcraft, Age of Empires, Command & Conquer, Doom, Quake, Unreal Tournament, Diablo, Re-Volt... je to pryč a už se to nevrátí!

Knižní tip – LAN Party: Inside the Multiplayer Revolution

Publikace LAN Party: Inside the Multiplayer Revolution zkoumá onen nepopsatelný koktejl nedýchatelného vzduchu, propocených trenek, sladkých limonád a smrtících pokrmů založených především na soli. Od malých komorních LANek v něčí kuchyni, po velké akce pro stovky hráčů, vše zachycené na stovkách fotografií a doprovázené historkami a vzpomínkami stárnoucích pamětníků.

Na rovinu - nejde o knihu rozsáhlou, má pouhých 176 stran, a grafické zpracování je dokonale ohavné, takže netuším, jestli jde o produkt hodný vašich osmi set korun. Nicméně téma je to bezesporu nosné, mimo jiné i proto, že v našich končinách jsme tu pravou divočinu spíše minuli, byť mnozí máme na menší LANky nesmazatelné vzpomínky :)

Knižní tip – LAN Party: Inside the Multiplayer Revolution

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Knižní tip – LAN Party: Inside the Multiplayer Revolution"

  • ... napsal:

    Zaujalo me, ze typek na fotce pouziva trackball. Ja ho taky pouzivam dodneska (mx ergo), ale na hrani mam radsi pripojenou i mys.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle