Konečně vychází: Jak obehrát železnou oponu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Hurá sláva! České vydání knihy Gaming the Iron Curtain od Jaroslava Švelcha netrpělivě vyhlížím od momentu, kdy jsem se o něm dozvěděl, a konečně se velká událost blíží. Publikace Jak obehrát železnou oponu vyjde za pár dnů, již 2. března.

Konečně vychází: Jak obehrát železnou oponu

Na kolik vás kniha přijde? Nakladatel uvádí cenu 449 Kč s DPH, což je myslím tak akorát. A jak jsem tak šmejdil po internetu, kde bych si knihu předobjednal, našel jsem nabídku na dobre-knihy.cz, kde je titul v akci za 340 Kč. Neváhal jsem, objednal jsem, a doufám, že 7.3. bude dáreček v Balíkovně. Nemůžu se dočkat!

Kdo se chce do tématu zabořit hned, může nasát ukázku zdarma, jde o 76 stran z celkových 416. Pro připomenutí, o co jde:

Kniha Jaroslava Švelcha, původně vydaná na sklonku roku 2018 u MIT Press, je postavena na více než čtyřiceti rozhovorech a studiu archivního materiálu, a to včetně dochovaných her.

Na příbězích místních amatérských programátorů mapuje počátky hraní a tvorby her pro osmibitové mikropočítače na československém území. Vychází při tom z přesvědčení, že počítačoví amatéři jsou prototypickým příkladem aktivního publika a svébytnou fanouškovskou komunitou. Jedná se tedy o práci, jež kombinuje prvky historiografie s kulturálními a mediálními studii.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle