(Snad) brzy vyjde: Jak obehrát železnou oponu

Před několika lety vyšla kniha Gaming the Iron Curtain od Jaroslava Švelcha, která pojednává o československé herní scéně zavřené za železnou oponou, se speciálním přihlédnutím k politickému aktivismu.

Od té doby vyhlížím překlad a zdá se, že se výhledově skutečně dočkám. Jak mě upozornil furry_lama, nakladatelství Akropolis má již českou verzi titulu zalistovanou v katalogu.

V české verzi se kniha bude jmenovat Jak obehrát železnou oponu - Počítačové hry a participativní kultura v normalizačním Československu. Co o knize píše nakladatel:

Kniha Jaroslava Švelcha, původně vydaná na sklonku roku 2018 u MIT Press, je postavena na více než čtyřiceti rozhovorech a studiu archivního materiálu, a to včetně dochovaných her. Na příbězích místních amatérských programátorů mapuje počátky hraní a tvorby her pro osmibitové mikropočítače na československém území. Vychází při tom z přesvědčení, že počítačoví amatéři jsou prototypickým příkladem aktivního publika a svébytnou fanouškovskou komunitou. Jedná se tedy o práci, jež kombinuje prvky historiografie s kulturálními a mediálními studii.

Kdy kniha vyjde a kolik bude stát je bohužel zatím ve hvězdách. Tak si v mezičase přečtěte třeba Shareware Heroes :)

(Snad) brzy vyjde: Jak obehrát železnou oponu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš VLAKRetro podložka pod myš VLAK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle