Krytka disku pro Libretto 50CT (3D tisk)

Vysokonapěťová velkopatlárna nepovedených 3D modelů přichází s dalším hitem! Po famózním držáku na CF kartu a vkusné 3dfx ozdobě na stromeček nabízím retro lidu další tovar, krytku disku pro mini notebook Toshiba Libretto 50CT. Zdá se, že jde o notoricky slabé místo, původní krytky se lámou, popř. rovnou ztrácejí, tak snad se to někomu šikne.

Není to úplně 100% krása, ale nejohavnější místa by měla být skrytá pod hlavičkami šroubků, no a zbytek závisí na nastavení vaší tiskárny. Já tam nějaké limity zjevně mám, viz ilustrační foto, nicméně - good enough :)

Možná bude nutné mírně obrousit plast kolem těch hlaviček, aby byly šrouby zapuštěny dostatečně na to, aby nebránily nacvaknutí replikátoru portů, ale plus mínus to sedí. Nakonec jsem to ještě upravil, teď už jsou hlavy šroubů pěkně zapuštěné.

Model naleznete na printables.com, viz Libretto 50CT HDD cover.

Další akcí bude pravděpodobně krytka baterií pro HP 200LX, nějaký model se mi kdysi podařilo sehnat, ale je strašně hrubý, bude chtít poladit a vylepšit.

Krytka disku pro Libretto 50CT (3D tisk)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krytka disku pro Libretto 50CT (3D tisk)"

 • Xspy napsal:

  Super přesně k tomu bych používal 3D tisk i já ….Ovšem stále je to moc drahá sranda nehledě na místo které zabere s ohledem jak bych asi dokázal 3D tiskárnu vytížit sám .
  Nicméně ,co takhle krytky baterií pro PSP a kryty 3DS XL ?

  • Sledge napsal:

   To jsou běžný věci, to už existuje, viz např. https://www.thingiverse.com/thing:5385165 Jinak ten tisk zas tak drahá sranda neni, mě tiskárna nestála ani 4 tisíce, a bazarovky se daj určitě sehnat za polovic. Zázraky to nevytiskne, ale do startu dobrý :)

   • Powerack napsal:

    Pokud chceš tisknout méně kvalitně, asi to bude fajn. Mně by na tom štvala hlavně ta rychlost tisku, kdy na dvoudílnou krabičku o rozměrech několika krychlových centimetrů čekáš dlouhé hodiny. Je to hlučné – pochybuju, že ten ventík, co chladí výsledek jede na pár stovek otáček :-D A materiál, kterým se tiskne, taky není zrovna levná záležitost, i když jde v podstatě o recyklovaný odpad. Tisknout se dá například i strunami z PET lahví (někde jsem viděl video zpracování i tisku). Každopádně ještě nějakou dobu potrvá, než se rozhoupu a pořídím domů takový krám… Ale tisknout krytky na různá zařízení, kde to dává smysl, je dobrý nápad ;-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak BEHOLDPlacka / odznak BEHOLD 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle