MegaSD, na FPGA založený simulátor SEGA Mega-CD

Ne snad, že by běžný konzolový hráč ona podivuhodná rozšíření konzole Sega Mega Drive, tedy Mega-CD a 32X, nějak vyloženě potřeboval, na druhou stranu já bych za 32X vyloženě rád, a někteří z vás jistě lační i po Mega-CD. Pokud máte nazbyt nemalých 232 eur, můžete si nyní místo archaického přehrávače blyštivých placek pořídit jeho moderní náhradu, zařízení pojmenované MegaSD.

MegaSD, na FPGA založený simulátor SEGA Mega-CD

MegaSD se tváří jako víceméně klasická cartridge, pod plastem se všem schovávají věci magické. Tento emulátor / simulátor je postaven na blíže neurčeném FPGA a kompletně zastane funkci Mega-CD. Hry v podobně ISO obrazů či ROMek jednoduše nakopírujete na microSD kartu, navolíte pomocí menu a hrajete. Máte-li 32X, můžete dokonce MegaSD použít i s 32X ROMkami, podporovány jsou i hry pro Master System.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"MegaSD, na FPGA založený simulátor SEGA Mega-CD"

  • VitaH23 napsal:

    Až na tu cenu je to zajímavá věcička, čekám kdy někdo vymyslí USB flash, a možná že už i vymyslel, já ale stejně zůstanu věrný originálu. Avšak oceňuju, že je kolem starého MegaDrivu neustále aktivní komunita, která vymýšlí nové rozšíření, to je prostě super.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle