Uvolněny zdrojové kódy enginu BRender

Dobrá zpráva pro digitální archeology, byly uvolněny zdrojové kódy 3D enginu BRender od společnosti Argonaut Software / Argonaut Games. Takhle na první pohled to moc bombasticky nezní, ale Argonaut Blazing Render pohání takové tituly, jako jsou Carmageddon 1&2, Privateer 2: The Darkening, Croc či Pete Sampras Tennis 97. Ehm. A byl použit též v nástroji Microsoft 3D Movie Maker.

Uvolněny zdrojové kódy enginu BRender

K dispozici jsou zdrojáky enginu tak, jak vypadal v roce 1997, a také v roce 1998 (v1.3.2). Za aktivitou kolem uvolnění kódu pod MIT licencí stojí @foone, kterému celou akci posvětil Jez San, bývalý CEO Argonaut. Ten je sice držitelem práv na engine, ale zdrojové kódy jako takové již k dispozici neměl, naštěstí byly k dispozici kopie, které unikly do prostoru již kdysi dávno.

Co bude dál? Možná open source port prvních dvou Carmageddonů jako takových, protože právě licencovaný BRender tomu v minulosti bránil. Další informace o enginu naleznete na floppy.foone.org/w/BRender.

Doplnění: v souvislosti s iniciativou na uvolnění zdrojových kódů BRenderu byly uvolněny i zdrojáky výše uvedeného nástroje na tvorbu videí - Microsoft 3D Movie Maker.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Uvolněny zdrojové kódy enginu BRender"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle