Myst pro Atari 2600

Na první pohled dokonalý nesmysl. Jak může být hra, jejíž hlavní předností je detailní renderovaná fotorealistická grafika, jakýmkoli způsobem přenesena na platformu tak omezenou, jako je prastaré Atari VCS / 2600? Inu, může. Po stránce grafické a zvukové se samozřejmě pohybujeme na zcela jiném levelu, ale mysteriózní atmosféra cizího, hádankami a prazvláštními mechanismy protkaného ostrova, se zjevně dá zachytit o pomocí několika desítek pixelů a hrstky barev. Jak už ostatně dokázal plně hratelný demake Mystu pro Apple ][.

Myst pro Atari 2600

Stejný autor, kodér vystupující na Twitteru jako @deater78, se nyní rozhodl, že Myst pro Apple II ještě není oním svatým grálem, který hledá, a jal se tuto legendární puzzle adventuru předělávat pro skromné a prastaré Atari. Musel si samozřejmě trochu pomoci, jelikož desítky lokací vyžadují adekvátně prostorné úložiště, jeho Atari 2600 Myst tak používá cartridge s 16kB ROM / 2kB RAM. Nehorázné parametry, že? ;)

No vážně, mrkněte na ty screenshoty, je tam něco, že? :)

Hra bohužel není hotová, v tuto chvíli jde o takový interaktivní důkaz, že to jde. Nicméně na Twitteru autor přislíbil, že procházka po ostrově bude zkompletována v rozsahu, v jakém to umožní omezená cartridge. Aktuální verzi si můžete stáhnout na webu autora, zdrojové kódy naleznete na GitHubu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Komentáře k:
"Myst pro Atari 2600"

  • VitaH23 napsal:

    I když je to úsměvné, tak doslova žasnu nad tím, co tento “omezený” hardware dokáže, je vidět, že hlavním omezením není hardware, nýbrž schopnosti a odhodlání vývojáře.

  • Falcon napsal:

    8-bit scéna poslední dobou překonává všechny meze. Nejdřív FPS na C64, teď Myst na 2600! Co bude dál? MMORPG? Já chci MMORPG na CPC! :-D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 2mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 2mm 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle