Nový obsah pro Daggerfall od původního vývojáře

1701.cz - retrogaming merch

O znamenitosti, kterou je Daggerfall Unity, už bezpochyby víte. V kostce - DFU je moderní port Daggerfallu napsaný v Unity, díky kterému si můžete tuto klasiku mezi RPGčky s otevřeným světem užít z pohodlí moderního OS, a to bez četných původních chyb, s lepší grafikou, a navíc se stovkami dostupných modů. Daggerfall Unity je v tuto chvíli v beta verzi, ovšem všechny mechaniky originální hry jsou implementovány, teď se jen ladí, leští, vylepšuje, drobně doplňuje.

Nový obsah pro Daggerfall od původního vývojáře

A mezi taková drobná doplnění patří zbrusu nová virtuální kniha Bourn in Wood (Chapter 1), kterou speciálně pro Daggerfall Unity napsal Ted Peterson, který se podílel na prvních čtyřech dílech série The Elder Scrolls (Arena, Daggerfall, Morrowind, Oblivion). Konkrétně při vývoji Daggerfallu figuroval jako designér a autor několika knih, které můžete při svých toulkách po světě Tamriel nalézt. Ted Peterson vývoji DFU fandil, tohle můžeme chápat jako takové milé ocenění :)

Kniha ještě není dostupná přímo ve hře, autor by nejprve uvítal hodnocení a kritiku, popř. vypíchnutí konfliktů se zavedeným "lore". Bourn in Wood (Chapter 1) si můžete přečíst na fóru forums.dfworkshop.net.


Drobné doplnění: Někdy se to tak sejde :) Ted Peterson v tuto chvíli spolu s dalším ex-ElderScrolls vývojářem Julianem LeFay pracuje na novém open-world RPG jménem The Wayward Realms, a zrovna dnes vyšel teaser, viz níže. Hra má nabídnout podobný rozsah, jako Daggerfall, tedy tisíce měst a vesnic na rozlehlé ploše.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle