Nox Archaist, nové RPG pro Apple II

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

I přes neúspěšnou kickstarterovou kampaň se nakonec podařilo projekt Nox Archaist dotáhnout až do zdárného konce, a majitelé osmibitu Apple II, kterých je u nás asi dva, si tak mohou zahrát zbrusu nové a propracované RPG těžící z odkazu legend, jako jsou Ultima či Bards Tale.

Nox Archaist, nové RPG pro Apple II

V digitální distribuci vyjde Nox Archaist na 20 dolarů, k dispozici jsou též krabicové verze klasická (69$) a sběratelská (99$). Krabicovky obsahují spoustu atraktivního materiálu, jako jsou např. barevná mapa či 125 stránkový manuál, sběratelka dále zahrnuje i nějaké ty plastové tretky.

Pro spuštění budete potřebovat Apple IIe / IIc / IIgs, dvě 5.25 disketovky nebo kompatibilní HDD kartu a 128kB RAM. Doporučen je barevný monitor. No a kdo skutečný hardware nemá, může hru samozřejmě pustit v emulátoru, který dokonce obdrží přímo v balíčku se hrou.

Nox Archaist, nové RPG pro Apple II

Ve hře s pohybem po dlaždicích ovládáte skupinu postav, kteří se vydají na průzkum do temného, nepřátelského světa pod nadvládou mečů a magie. Dobrodruzi, kteří mají dost odvahy vydat se na cesty, se ocitnou v otevřeném světě plném hradů, kobek, monster a NPC - to vše spojené propracovaným příběhem. Ale pozor, cesta ke slávě a bohatství hordami odporných nepřátel lemována jest!

Doplnění: Jak v komentářích upozornil Dex, vydání hry je zmítáno technickými problémy, kdy na na některých konfiguracích hardwaru hra nechodí, autoři tak nabízí buďto možnost počkat na opravy, nebo dodání prázdné diskety. Více na redditu. Upřímně řečeno mi nepřijde úplně fér, že takto důležitá informace není uvedena i na e-shopu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nox Archaist, nové RPG pro Apple II"

 • dex napsal:

  Ne, nepodařilo se dotáhnout do zdárného konce.
  Vydána byla jen verze pro emulátory, která na reálném hardware nemusí fungovat (obvyklý problém her, vyvíjených a testovaných v emulátoru).
  Těm, co si objednali krabici s disketami, jsou posílány diskety prázdné. Nebo jim (na základě jejich volby) krabice a nahrané diskety budou zaslány až po finálním dokončení hry.
  Mně to dokonce nefunguje ani v tom emulátoru.

  • Richmond napsal:

   Máme tedy „jen“ digi verzi, včera dorazila. Jen manuál má neskutečných 127 stran, který samozřejmě musím nejprve prostudovat, přes to nejde vlak :) Ale po přečtení Tvé reklamace jsem musel hru nainstalovat (přesněji spustit) a vše normálně funguje. Vypadá to parádně mimochodem :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Díky za doplnění, dohledal jsem k tomu nějaké info na redditu, hodím to do článku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle