Ohlášena retro konzole SONY PlayStation Classic

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Společnost SONY si chce zjevně uždíbnout kousek z lahodného koláče, který v nedávné době upeklo Nintendo s konzolemi NES Mini a SNES Mini. Nově ohlášená konzole SONY PlayStation Classic se drží stejných principů, jako předchozí konkurenční kousky.

Předně je to zmenšený rozměr, a to přibližně na polovinu originálního hranatého Playstationa, který posloužil i coby designová předloha. V řadě druhé jsou to integrované hry, celá dvacítka, která zahrnuje tituly Final Fantasy VII, Jumping Flash!, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms. No a nakonec ovladače, které jsou přesnými replikami originálních gamepadů. PlayStation Classic bude samozřejmě disponovat i HDMI výstupem.

Otázka je, jak na tom PlayStation Classic bude s kvalitou emulace. Na 99.9% procenta opět půjde o ARMový board a PSX hry jsou přeci jen technicky pokročilejší, než jejich starší protějšky z NES/SNES. Nemyslím, že by někdo chtěl hrát Ridge Racera se zapnutým frameskipem. Druhým otazníkem jsou gamepady, podle aktuálních materiálů půjde o repliky původních modelů bez analogových páček. Což je přesně ta "drobnost", která by konzoli mohla zlomit vaz. Nicméně tak nějak předpokládám, že gamepady s analogy budou ve finále dostupné za příplatek.

Cena je stanovena na 99,99 eur - tedy přibližně 2500 Kč, na trh se konzole dostane 3. prosince. Dárek k Vánocům je tak mnohým jasný :) Více informací viz https://blog.eu.playstation.com/.

Ohlášena retro konzole SONY PlayStation Classic

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Ohlášena retro konzole SONY PlayStation Classic"

 • Rackman napsal:

  Emulace PSX, včetně slušné simulace luminoforu a linek CRT obrazovky mi běží na Raspberry Pi 3 NAPROSTO ČISTĚ :-) Raspberry Pi 2 to zvládá také, ovšem už bez grafických filtrů simulujících CRT. Používám: Recalbox a Retropie.

  • Sledge (admin) napsal:

   Dobrý vědět, že Rpi3 si s tim poradí. Z videí to zatím vypadá podezřele, ty hry chvílemi moc plynule nevypadají. Otázka je, z čeho je to nahrané, jestli z prototypu konzole, nebo to prostě naládovali do emulátoru spuštěném na nejbližším notebooku :) Celé mi to zatím přijde trochu nedotažené, viz ty gamepady bez analogů. Plus přiznejme si – tyhle rané 3D hry nezestárly úplně nejlépe, 2D hry ze SNESu jsou na tom o poznání líp. Takže bůhví, jaký o to bude zájem, až opadne první vlna.

   • Bambus napsal:

    Zdravím, analog gamepad mi na tom normálně běží. Používám drátový k xbox360 a jeden obyčejný noname, co vypadá jalo k PSX (lze použít i originál). Plynulost (hrajeme doma.hlavně autíčka) se zdá opravdu OK a kupodivu se Rpi ani nepřehřívá. Funguje i emulace PSP, ovšem tam už semtan škubne a hřeje podstatně víc. Ovšem celé jsem to pořídil hlavně kvůli emulaci MegaDrivu a NES a SNES. Že jede spolehlivě i PSX je takový bonus :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle